A101 Samsung 46″ UE46H5303 televizyon incelemesi

Merhaba değerli ziyaretçiler. A101 marketlerde 20 Kasım Perşembe günü satılacak Samsung 46″ boyutlu UE46H5303 model televizyonu masaya yatırdık. Öncelikle test için televizyonu incelediğimiz Karaca Ticaret Selim Akın beye teşekkür ediyoruz. Bu model Samsung bayilerde satılmıyor sadece spot ürün satışı yapan mağazalarda bulabilirsiniz.

Ürün 46″ yani köşeden köşeye 116cm büyüklüğünde. Orta ve büyük boyutta salonlar için ideal bir ölçüde. İzleme mesafesi 3 metreden fazla olanlar için uygun büyüklük diyebiliriz. Ürünün panel kalitesi orta seviyede. Üst düzey tv panel kalitesini tanımlamak gerekirse, siyahların tam siyah görülmesi, köşelerde ışık sızmasına rastlanmaması, FPS oyunlar gibi hareketli görüntülerde hayalet efekt oluşmaması vb. gibi sayabiliriz.

Samsung’un bu modeli yukarıdaki durumlarda ortalama bir kaliteye sahip. Fiyatına göre gayet iyi diyebiliriz. Kalite isteyen bir tüketici 42″ boyut için 1800-2000 TL seviyesine çıkmalı. Çok fazla televizyon deneyimi olmayan standart kullanıcıyı tatmin edecek bir kalite sunuyor Samsung bu modelde.

Televizyonun en büyük eksisi dahili uydu alıcı bulunmaması, bu durum sizi 2 kumanda ile uğraştırıyor. Samsung uygulamalarından çok şey beklemeyin. Piyasada smart özellikli diye satılan en iyi televizyonda bile bu özellikler rahat kullanılabilir değil. Smart özellik istiyorsanız android tv box alarak aklınıza gelen tüm uygulamalarda rahat edebilir, muhteşem bir internet deneyimi yaşayabilirsiniz. Tekrar ediyorum en pahalı tv’de bile 150 liralık android box verimini alamazsınız.

UE46H5303 modelinde çerçeve kalınlığı gayet ince ve kasa sağlam bir yapıda. USB üzerinden MKV filmlerde sorun yaşamadım, fotoğraf ve müzik gösterimi gayet başarılı. Kumanda kalitesi maalesef çok iyi değil, giriş seviyesi bir kumanda geliyor. Hareketli görüntüler ve futbol topu geçişlerinde ghosting etkisi minimum düzeyde. Ps4 ile yaptığım testte FPS oyunlar ve PES görüntüsünde sorun yaşamadım. Siyahtan beyaza geçişlerde çok hafif bir bulutlanma mevcut. Samsung yenileme hızında yazılımlı değer yerine doğal panel hızı olan 100HZ değerini vermiş. Üründe dikkat çeken bir hususta kablosuz görüntü aktarımı DLNA özelliğinin de bulunması. 2 HDMI girişi, 2 usb, ethernet ve optik ses çıkışı üründe mevcut.

Televizyon genel olarak fiyat seviyesinde satılan en iyi modellerden biri. Piyasada spotcularda 1500-1600 TL arası fiyatlarla satılıyor. Tabi A101’de satılacak ürün Samsung Türkiye garantili. Bu şartlar altında salonu için iyi bir televizyon isteyen kullanıcı için rahatlıkla tavsiye edebileceğimiz bir televizyon.

Eklenme Tarihi : 14.Kas.2014

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir