Bim buharlı elektrikli mop 65 TL

Bim mağazalarında bu hafta 11 Temmuz Cuma günü buharlı elektrikli mop 65 TL fiyatla satılacak. Peki bu gösterişli alet temizlik için ideal mi?

Buharlı temizleyiciler hijyen açısından sakıncalı!

Bir dönem televizyonlarda boy gösteren buharlı temizleyiciler maalesef sadece buharla temizlik yapıyor gibi görünsede aslında bakterilerin üremesi için harika bir ortam hazırlıyor. İçerisine 450ml civarında su doldurulan bu cihaz suyu ısıtıp buhar halinde püskürtüyor. Ucunda bulunan kumaş yardımıyla da yüzey temizleniyor. Kirli bir yüzeye ısı ve nem verildiğinde bakteriler yani bilinen adıyla mikropların üremesi için uygun şartlar sağlanmış oluyor. Bu bakteriler temizlik sonrası kokuyla kendini gösteriyor. Bu ürüne benzer cihazları alan ev hanımlarının en büyük şikayeti bu olmuştu. Ayrıca ucuna takılan kumaş aparat kısa sürede eskiyor ve yenisini bulmak zor.

Buharlı bu cihazla kuru temizleme yapılır mı?

Reklamda dile getirilen bu özellikse tamamen saçmalık. Kırışıklıklar için elbise üzerinde buharlı ütü gezdirilirken alınan sonuç bu cihazla aynı. Yani kırışıklık açacak şeklinde bir beklentiye girilmemli. Kuru temizleme saçmalığı ise boş bir iddia.

Özetle biz bu cihazı tavsiye etmiyoruz. Ben alıp denemek istiyorum diyen takipcilerimiz alabilir zira fiyat 65 TL ve gayet uygun.

Bimde bu hafta satılacak cihazın özellikleri;

  • 1300 Watt
  • 450 ml su tankı kapasitesi
  • Buharı ile ahşap mermer, parke, granit gibi yüzeylerde derinlemesine tamizlik sağlar
  • Kumaş giysilerin üzerindeki kırışıklıkları açar ve buharı sayesinde kuru temizlene görevi görür
  • Fonksiyonel başlığı ile mutfak ve banyo temizliğinde kullanılır

 

 

Eklenme Tarihi : 08.Tem.2014

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir