Kurban kemik testeresi A101’de 90 TL

Kurban bayramında kendi kurbanını kesebilen yetenekliler bilir ki işin en zor kısmı kemikleri parçalayabilmektir. Hayvanın kaburga, bacak gibi kemiklerinin yemekli boyuta gelmesi için yıllardır balta kullanıyorduk. Balta ile istenen boyutta kemikleri doğrayabilmekse özellikle büyükbaş hayvanlarda çok zorlu bir iş.

Neyseki son yıllarda tilki kuyruğu testere adı verilen elektrikli aletle bu işi kolayca yapmanızı sağlıyor. Hayvanın kemikleri omurgaya bağlıyken bir uçtan diğer uca kaburgaları küçücük parçalara ayırabilir, bacak kemiklerini küçültebilirsiniz. Kesme işlemi sırasında kemik parçaları çıkmıyor ve sadece kemik talaşı kalıyor. Bu talaş yemekler içerisinde unlaştığı için belli olmuyor. Büyükbaş bir hayvanın kemiklerini 15-20 dakikada güç harcamadan kolayca doğruyabiliyorsunuz.

Piyasada tilki kuyruğu testereler 140 TL civarından başlıyor. Kaliteli markalar 250 TL civarında. Yılda birkez kullanacağınız bir alet için bu paraları vermek çok mantıklı değil. A101 aktüel ürünlerde 2 Ekim 2014 tarihinde Atlas marka kurban kemik testeresi 90 TL fiyatla satılacak. Atlas ürünleri fiyatına göre çok iyiler ve kaliteleri ortalama seviyede. Kaliteli bir kesme ucu ile uzun yıllar sıkıntısız kullanabilirsiniz. Siz de halen balta ile kemik parçalıyorsanız kesinlikle bir tilki kuyruğu testere alma zamanını geldi.

Eklenme Tarihi : 24.Eyl.2014

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir