Yeni mazda 3 fiyat listesi

Mazdanın uzun süredir merakla beklenen modeli Yeni Mazda 3 Türkiye’de satışa sunuldu. 55.500 TL başlangıç fiyatı ile satılacak yeni mazda 3 1.5 litrelik 120ps benzinli motorla satışa sunuldu. Ortalama tüketimi 100km’de 5 litre olan otomobil, şehir içinde 6.4 litre, şehir dışında 4.2 litre gibi bir benzinli otomobile göre çok iddialı tüketim değerlerine sahip.

 

 


Yeni Mazda 3 2014 Reddot tasarım ödülünü alarak muhteşem tasarımının başarısını pekiştirdi. Aracın özellikle sedan versiyonu çok sportif bir tasarıma sahip. Lansman rengi olan kırmızı hırçın bir görüntü sunuyor. Yeni Mazda 3 iç mekan tasarımında da çok başarılı. Direksiyon ve ön torpido tasarımı nefis görünüyor.

İç tasarımda 7″ ekran ve kontrol düğmesi üst sınıf araçlarda görmeye alışık olduğumuz bir durum. Ekranın konumu Mercedes CLA serisi ile benzer. Direksiyonun tasarımı ve sürücüye odaklı yerleşim spor araç severler için ilgi çekici.

Yeni Mazda 3 içinde en beğendiğim bölüm göstergeler oldu. Gelişmiş gösterge tıpkı bir süper sport motosiklet göstergesi kıvamında ve muhteşem görünüyor.

Mazda klima kontrollerini manuel kontrol olarak bırakarak birçok üreticinin düştüğü hataya düşmemiş. Manuel kontrol sürüş esnasında dikkat dağılmadan ayar yapmaya olanak sağlıyor. Kontroller Bmw izleri taşıyor.

Yeni Mazda 3 sedan özellikle sedan sever Türk halkı için çok iyi bir tercih olacaktır. Geniş bagaj hacmi birçok kişiyi mutlu edecektir.

Yeni MZD connect bağlantı sistemi gelişmiş multimedia özellikleri sunuyor. Sistem internet bağlantısına sahip ve 7″ ekranla telefonunuzla yaptığınız işlemleri yapabiliyorsunuz. Navigasyon tabiki cihazla geliyor.

Yeni SKYACTIV-G 1,5 litre motor

Mazda 3 yeni yüksek sıkıştırmalı benzinli motoru ile dikkat çekiyor. 1.5 litrelik turbosuz motor 120 HP gücü 6000 devirde veriyor. Maksimum torku 150 NM’yi biraz düşük bulduk. Klasik bir atmosferik motor gibi 4000 devirde maksimum tork elde edilmiş oluyor. Motorun ortalama 5 litre tüketimi gayet başarılı. Şehir içinde gerçek hayatta 30km ortalama hızda 7 litre, yoğun trafikte 8 litre tüketimi geçeceğini düşünmüyorum.

Güvenlikte Yeni mazda 3 sınıfının standartları üzerine çıkıyor. Yeni Radar sistemi ile önü ve arkasını sürekli kontrol eden araç önden çarpmaları engellemek için sürekli tetikte bekliyor ve şehir içinde kontrol ekranında sizi uyararak gerektiğinde acil fren yapıyor. Premium sınıfta gördüğümüz bu özellik çok faydalı, umarız c sınıfında standart haline gelir.

Yeni Mazda 3 fiyatı ülkemizde Mazda Türkiye’nin önceki politikası nedeniyle yüksek fiyattan bekleniyordu. Donanım seçeneklerine baktığımızda fiyatlar sınıfındaki diğer otomobillerde farklı değil. Özellikle başarılı otomatik vitesi nedeniyle yeni mazda 3 mutlaka otomatik alınmalı. Otomatik vites farkı sadece 3400 TL. Manuel vites sedan 55.500 TL başlangıç seviyesinde. Bence bu araç 60.600 TL’den başlayan motion donanım alınmalı. Otomatik motion 1.5 motor ile fiyatımız 64.000 TL oluyor. Diğer rakiplerine baktığımızda fiyat yüksek gibi görünse de bu tasarım ve donanımla bence C sınıfında spor araç sevenler için en iyi seçeneklerden biri yeni mazda 3.

Yeni Mazda 3 2014 fiyat listesi

MAZDA3 SOUL………………..55,500 TL
MAZDA3 MOTION……………..60,600 TL
MAZDA3 REFLEX………………63,600 TL
MAZDA3 MOTION AT………….64,000 TL
MAZDA3 REFLEX AT…………..67,000 TL
MAZDA3 POWER AT…………..72,000 TL
MAZDA3 POWER SENSE AT…76,200 T

 

 

Eklenme Tarihi : 22.Nis.2014

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir